Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?
Problemy z potencją, popędem seksualnym i niemożnością utrzymania erekcji mogą mieć zarówno podłoże psychiczne, jak i fizyczne. Mogą wynikać również ze stylu życia, zbyt małych ilości aktywności fizycznej, czy złej diety. Na libido negatywnie oddziałuje m.in.:
- nadmierny stres,
- zmęczenie,
- używki,
- dieta oparta na tak zwanych tłuszczach trans,
- przyjmowanie niektórych grup leków,
- nadwaga i otyłość,
- problemy z hormonami,
- choroby układu sercowo-naczyniowego.
Swoją sprawność seksualną można wesprzeć nie tylko za pomocą specjalistycznych leków z apteki. Warto spróbować np. naturalnej kuracji opartej na soku z buraków lub sięgać po zioła i produkty spożywcze, które uchodzą za afrodyzjaki.
Sok z buraków – co zawiera?
W składzie soku z buraków możemy znaleźć szereg składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie i kondycję całego naszego organizmu. W kontekście sprawności seksualnej warto wymienić:
- foliany,
- azotany,
- potas,
- mangan,
- miedź,
- żelazo.
Przeczytaj również: Dieta na potencję – co jeść, aby wzmocnić erekcję?
Sok z braków a zaburzenia erekcji
Mężczyźni spożywający sok z buraków twierdzą, że naturalny napój pomaga im osiągnąć oraz utrzymać erekcję. Mimo że nauka nie przedstawiła jeszcze dowodów naukowych, które potwierdziłyby skuteczność buraków w kontekście wpływu na potencję, to warzywo może być skutecznym remedium na zaburzenia erekcji. Dlaczego?
Sok z buraków rozszerza naczynia krwionośne
Dzięki regularnemu spożywaniu soku z buraków w organizmie dochodzi do wytwarzania tlenku azotu. Tlenek wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i pomaga w utrzymaniu ciśnienia krwi w ciałach jamistych. Prawidłowy przepływ krwi jest niezbędny do utrzymania męskiej erekcji.
Również obecność cyklicznego guanozynomonofosforanu, organicznego związku chemicznego, wpływa na rozluźnienie tętnic i poprawę przepływu krwi do penisa.
Sok z buraków obniża ciśnienie krwi
Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jedną z przyczyn problemów z potencją i z utrzymaniem erekcji mogą być schorzenia układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie. Zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi utrudnia przepływ krwi do penisa, co uniemożliwia pełny zwód. Buraki, dzięki zawartości azotanów, mogą obniżać ciśnienie, co pozytywnie zadziała na sprawność seksualną.
Sok z buraków wpływa na produkcję hormonów i funkcjonowanie narządów płciowych
Sok z buraków zawiera bor, który bezpośrednio wywiera wpływ na produkcję hormonów odpowiedzialnych za męskie libido.
Zawartość cynku i miedzi powoduje, że buraki poprawiają ogólne funkcjonowanie narządów płciowych oraz zwiększają ruchliwość plemników.
Jak stosować sok z buraków na potencję?
Sok z buraków najlepiej wykonać samemu, ponieważ mamy wtedy pewność, że nie został on poddany obróbce termicznej, czyli nie utracił cennych wartości odżywczych. W niektórych sklepach możemy również zakupić już gotowy, świeżo wyciskany napój.
Warto wiedzieć, że smak soku z buraków jest charakterystyczny, dlatego nie każdemu może przypaść do gustu. Wówczas możemy go rozcieńczyć za pomocą soku jabłkowego lub soku pomarańczowego.
Uznaje się, że najwyższy poziom azotanów występuje w naszym organizmie około 3 godziny po spożyciu buraków. Sok możemy wypijać nawet 3 razy dziennie.
Bibliografia
https://mojseksuolog.pl/blog/porady/sok-z-burakow-na-potencje/
https://portalzdrowiaseksualnego.pl/zdrowie-par/wahania-libido/