Sok z buraków na potencję – czy działa?

Wielu mężczyzn boryka się z problemami związanymi z potencją, w tym z niemożnością utrzymania erekcji. Przyczyny zaburzeń sprawności seksualnych mogą mieć różne podłoża, jednak w większości przypadków prowadzą do męskich kompleksów i braku satysfakcji z życia erotycznego. Z pomocą mężczyznom może przyjść naturalny sok z buraków.

Sok z burakó w szklance na stole

Jakie są przyczyny zaburzeń erekcji?

Problemy z potencją, popędem seksualnym i niemożnością utrzymania erekcji mogą mieć zarówno podłoże psychiczne, jak i fizyczne. Mogą wynikać również ze stylu życia, zbyt małych ilości aktywności fizycznej, czy złej diety. Na libido negatywnie oddziałuje m.in.: 

 • nadmierny stres
 • zmęczenie, 
 • używki, 
 • dieta oparta na tak zwanych tłuszczach trans, 
 • przyjmowanie niektórych grup leków, 
 • nadwaga i otyłość, 
 • problemy z hormonami, 
 • choroby układu sercowo-naczyniowego. 

Swoją sprawność seksualną można wesprzeć nie tylko za pomocą specjalistycznych leków z apteki. Warto spróbować np. naturalnej kuracji opartej na soku z buraków lub sięgać po zioła i produkty spożywcze, które uchodzą za afrodyzjaki.

Sok z buraków – co zawiera? 

W składzie soku z buraków możemy znaleźć szereg składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na zdrowie i kondycję całego naszego organizmu. W kontekście sprawności seksualnej warto wymienić: 

 • foliany, 
 • azotany, 
 • potas, 
 • mangan, 
 • miedź, 
 • żelazo. 

Przeczytaj również: Dieta na potencję – co jeść, aby wzmocnić erekcję? 

Sok z braków a zaburzenia erekcji 

Sok z buraków w szklance
Sok z buraków pozytywnie wpływa na męską potencję, ponieważ zawiera azotany

Mężczyźni spożywający sok z buraków twierdzą, że naturalny napój pomaga im osiągnąć oraz utrzymać erekcję. Mimo że nauka nie przedstawiła jeszcze dowodów naukowych, które potwierdziłyby skuteczność buraków w kontekście wpływu na potencję, to warzywo może być skutecznym remedium na zaburzenia erekcji. Dlaczego? 

Sok z buraków rozszerza naczynia krwionośne

Dzięki regularnemu spożywaniu soku z buraków w organizmie dochodzi do wytwarzania tlenku azotu. Tlenek wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych i pomaga w utrzymaniu ciśnienia krwi w ciałach jamistych. Prawidłowy przepływ krwi jest niezbędny do utrzymania męskiej erekcji. 

Również obecność cyklicznego guanozynomonofosforanu, organicznego związku chemicznego, wpływa na rozluźnienie tętnic i poprawę przepływu krwi do penisa. 

Sok z buraków obniża ciśnienie krwi

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, jedną z przyczyn problemów z potencją i z utrzymaniem erekcji mogą być schorzenia układu sercowo-naczyniowego, w tym nadciśnienie. Zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi utrudnia przepływ krwi do penisa, co uniemożliwia pełny zwód. Buraki, dzięki zawartości azotanów, mogą obniżać ciśnienie, co pozytywnie zadziała na sprawność seksualną. 

Sok z buraków wpływa na produkcję hormonów i funkcjonowanie narządów płciowych 

Sok z buraków zawiera bor, który bezpośrednio wywiera wpływ na produkcję hormonów odpowiedzialnych za męskie libido

Zawartość cynku i miedzi powoduje, że buraki poprawiają ogólne funkcjonowanie narządów płciowych oraz zwiększają ruchliwość plemników. 

Jak stosować sok z buraków na potencję?

Sok z buraków najlepiej wykonać samemu, ponieważ mamy wtedy pewność, że nie został on poddany obróbce termicznej, czyli nie utracił cennych wartości odżywczych. W niektórych sklepach możemy również zakupić już gotowy, świeżo wyciskany napój. 

Warto wiedzieć, że smak soku z buraków jest charakterystyczny, dlatego nie każdemu może przypaść do gustu. Wówczas możemy go rozcieńczyć za pomocą soku jabłkowego lub soku pomarańczowego. 

Uznaje się, że najwyższy poziom azotanów występuje w naszym organizmie około 3 godziny po spożyciu buraków. Sok możemy wypijać nawet 3 razy dziennie. 

 

 

Bibliografia

https://mojseksuolog.pl/blog/porady/sok-z-burakow-na-potencje/

https://portalzdrowiaseksualnego.pl/zdrowie-par/wahania-libido/