Drogi użytkowniku

witamy Cię na naszym portalu i dziękujemy, że zaufałeś nam w tak ważnej kwestii, jaką jest Twoje zdrowie. Nasz zespół tworzą specjaliści, którzy podzielą się z Tobą swoją cenną wiedzą i doświadczeniem. Filozofia portalu e-zdrowie zakłada przede wszystkim naturalne podejście do zdrowia. Wierzymy w siłę medycyny, jednocześnie ceniąc naturę i kładąc nacisk na dietę, prawidłowe nawyki i zdrowie psychiczne.

Zdrowie dzięki diecie i właściwym nawykom żywieniowym

W naszej filozofii uwzględniamy hasło „jesteś tym, co jesz” – uważamy, że odpowiednio zbilansowana dieta to nie tylko zwykły frazes, lecz element drowego stylu życia. To dzięki prawidłowemu i naturalnemu odżywianiu dbamy o siebie od środka. W produktach spożywczych zamknięte są witaminy, minerały i składniki odżywcze, które zapewniają naszym czytelnikom zdrowie i energię na długie lata.

Z dolegliwościami bólowymi oraz ze schorzeniami możesz walczyć również za pomocą naturalnych ziół. Ziołolecznictwo stosowane było już od czasów starożytnych, lecz współcześnie wciąż pozostaje niedocenione. Nauczymy Cię, jak samodzielnie skomponować ziołowe mieszanki, napary i nalewki, biorąc pod uwagę stan Twojego zdrowia.

Samo słowo dieta nie powinno Ci się kojarzyć jedynie z procesem odchudzania, a z prawidłowym schematem żywieniowym dostosowanym do indywidualnych potrzeb. Na naszej stronie przeczytasz, że spożywanie m.in. nadmiernych ilości węglowodanów, tłuszczów nasyconych i tłuszczów trans negatywnie wpływa na cały organizm. Dlatego też szczególnie ważna jest wiedza, którą chcemy Ci przekazać. Dowiedz się, jak świadomie skomponować swój jadłospis.

pan rozciągający się i przygotowujący się do biegania

Zdrowie to ruch i aktywność fizyczna

Wierzymy w to, że ruch to zdrowie, a brak aktywności fizycznej wpływa zarówno na kondycję całego organizmu, jak i na Twoje samopoczucie i psychikę. Naszym zdaniem stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety nie przyniesie satysfakcjonujących rezultatów, jeśli nie włączysz do niej codziennej dawki sportu. To nie muszą być wyczynowe biegi czy wykańczające sesje treningowe na siłowni. Wystarczy, że poświęcisz 30 minut dziennie np. na spacer na świeżym powietrzu.

Regularna aktywność fizyczna pozytywnie oddziałuje nie tylko na sylwetkę i proces odchudzania. Owszem, jest to ważny efekt uboczny, ale najważniejszą kwestią jest Twoje zdrowie. To sport pomoże Ci unormować wahania gospodarki hormonalnej i lipidowej. Wpłynie także na prawidłową pracę serca, obniży ciśnienie tętnicze krwi, wzmocni system immunologiczny, obniży poziom glukozy we krwi.

Ruch poprawi Twój nastrój, doda energii i zmotywuje Cię do działania. Zniweluje również działanie stresu, napięcia nerwowego, pomoże Ci się zrelaksować i zapomnieć o towarzyszących problemach. To wszystko dzięki temu, że podczas uprawiania sportu w mózgu produkowane są hormony szczęścia.

 

Zdrowie zależy od psychiki i samopoczucia

Nasza filozofia zakłada, że psychika to ważny element powiązany ze zdrowiem całego ciała – przyczyny wielu chorób oparte są na czynnikach psychologicznych. W życiu codziennym możesz borykać się z wahaniami nastrojów, bezsennością, nałogami czy z brakiem energii i motywacji. Te objawy często wynikają z wyniszczającego, nadmiernego stresu, ze zbyt szybkiego tempa życia, a także z sytuacji, do których doszło w przeszłości.

Pani wystawiająca twarz na słońce

Z naszej strony dowiesz się, jakie blokady psychologiczne mogą uniemożliwiać Ci poczucie szczęścia, spełnienia, bezpieczeństwa czy rozwoju. W wielu przypadkach oddziałują one nie tylko na samoocenę i samopoczucie, ale również na relacje międzyludzkie, pracę, życie seksualne. Depresja, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywania i zaburzenia lękowe to schorzenia psychiczne, których nie powinno się bagatelizować. Zwracamy szczególną uwagę na to, że uczestnictwo w psychoterapii czy zwrócenie się po pomoc do specjalisty – psychologa, psychiatry, terapeuty – przestaje być tematem tabu. Jeżeli będziesz się dobrze czuć z samym sobą, to podziękuje Ci za to cały organizm. Polepszy się Twoja odporność, znikną niektóre dolegliwości bólowe, zmęczenie, problemy z koncentracją.

Naturalne piękno i uroda

Współcześnie – w czasach, w których króluje medycyna estetyczna i specjalistyczne zabiegi – zapominamy, że sama natura lepiej zadba o naszą urodę. Pokażemy Ci, że domowa pielęgnacja skóry, włosów i paznokci jest nie tylko skuteczna, ale również prosta. Wykonując własne kosmetyki, będziesz mieć pewność, że są w nich zawarte jedynie naturalne składniki. Unikniesz aplikacji substancji chemicznych, sztucznych barwników i konserwantów, które występują w drogeryjnych specyfikach.

Pozornie zwykłe produkty, które znajdziesz w kuchni, w wielu przypadkach są prawdziwą „bombą witaminową”. Możesz z nich przygotować: kremy, maseczki do twarzy, toniki, peelingi, odżywki, maski, płukanki do włosów oraz odżywki do paznokci. Szczegółowe przepisy znajdziesz na naszej stronie.

Zakładamy, że naturalne piękno zapewnia również stosowanie odpowiednio zbilansowanej diety. Niektóre produkty spożywcze stanowią bogate źródło antyoksydantów, które zniwelują działanie tzw. wolnych rodników i zahamują procesy starzenia się skóry. W jedzeniu zawarty jest także kolagen – białko będące budulcem naskórka oraz włosów. Naszym zdaniem to właśnie dzięki zbilansowanemu jadłospisowi wygrasz walkę z nadmiernie wypadającymi, zniszczonymi i suchymi włosami, z trądzikiem czy z cellulitem. W pielęgnacji możesz również stosować ziołowe napary, okłady, wcierki i płukanki. Pomożemy Ci poznać moc drzemiącą w naturze.