10 ćwiczeń na przedwczesny wytrysk

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk pomogą w kontrolowaniu własnego ciała, wydłużą stosunek seksualny oraz wpłyną na opóźnienie samego wytrysku. W jaki sposób je wykonywać? Poznaj 10 kroków do poprawienia jakości życia seksualnego.

Kobieta i mężczyzna w łóżku wykonują ćwiczenia na przedwczesny wytrysk

Czym jest przedwczesny wytrysk? 

Przedwczesny wytrysk może dotyczyć około 30% męskiej populacji. Polega on na stałej lub regularnej niezdolności do opóźnienia ejakulacji, która pojawia się jeszcze przed rozpoczęciem stosunku seksualnego lub w ciągu pierwszych minut od rozpoczęcia penetracji. 

Problem z wytryskiem wpływa na relacje damsko-męskie oraz uniemożliwia prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego dla obojga partnerów. 

Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk 

Przy problemach z przedwczesnym wytryskiem polecane są specjalne ćwiczenia i metody treningowe. Pierwsze efekty można zauważyć po miesiącu regularnych ćwiczeń. Zalecane jest ćwiczenie codziennie i poświęcanie około 30 minut na pracę nad własnym ciałem.

Do niektórych treningów można również zaangażować partnerkę – wzmocni to więź, a w przyszłości zaowocuje wydłużonym stosunkiem. 

Ćwiczenia można ze sobą dowolnie łączyć – pozwoli to uzyskać jeszcze lepsze efekty. Przyjmuje się, że końcowym stadium – do którego dochodzi po około 3 miesiącach regularnego ćwiczenia – jest całkowite panowanie nad wytryskiem i podnieceniem, a także nad emocjami i bodźcami. 

Głównym celem ćwiczeń utrzymanie pełnej kontroli nad własnym ciałem, a co za tym idzie – poprawa jakości życia seksualnego. 

Sprawdź: Serotonina a przedwczesny wytrysk – działanie i skutki uboczne 

1. Masturbacja 

Kobieta i mężcy
Ćwiczenia na przedwczesny wytrysk poprawią jakość życia seksualnego, a także mogą pozytywnie wpłynąć na związek

Przerywana masturbacja pomoże Ci na nowe poznać swoje ciało, a także wpłynąć na wyeliminowanie przedwczesnego wytrysku. Kiedy odczuwasz silne podniecenie i jesteś przed osiągnięciem orgazmu, to przerywasz stymulację. Po kilku głębokim wdechach oraz zaciskaniu mięśni możesz powrócić do ćwiczenia. 
Masturbację warto przerywać kilkukrotnie. 

Sprawdź: Masturbacja mężczyzn – na czym polega i jakie są jej skutki?

2. Ćwiczenia z wyobraźnią 

Metoda sterowania wyobraźnią polega na wizualizowaniu gry wstępnej oraz stosunku z partnerką. Warto wyobrażać sobie szczegóły jej ciała, pieszczoty oraz ruchy frykcyjne. Ważne, aby podczas ćwiczeń z wyobraźnią kontrolować własne ciało. Przed wytryskiem, w punkcie kulminacyjnym podniecenia, przerywasz wizualizację. Na końcu wyobrażasz sobie orgazm partnerki oraz własny. 
Wizualizacje powinny trwać około 15 minut. Podczas nich możesz się masturbować do czasu osiągnięcia kontrolowanego orgazmu. 

3. Ćwiczenia oddechowe 

Czy wiesz, że oddychanie również odgrywa ważną rolę podczas orgazmu i wytrysku? Szybkie oddechy mogą doprowadzić do przedwczesnej ejakulacji. Warto więc zadbać o prawidłowy, unormowany oddech. 

Możesz połączyć ćwiczenia oddechowe z metodą wizualizacji. Usiądź wygodnie lub połóż się na łóżku i wykonuj ćwiczenie, które polega na nabieraniu powietrza w płuca oraz jego powolnym wypuszczaniu. Teraz zacznij wizualizować grę wstępną, pieszczoty oraz penetrację partnerki. Równocześnie cały czas pamiętaj o wolnym i głębokim oddychaniu. 

4. Masaż nerwu kulszowego

Masaż jest jednym z najłatwiejszych ćwiczeń na wydłużenie stosunku. Wystarczy, że będziesz masować punkt w miejscu nerwu kulszowego. Dokładnie znajduje się on z tyłu lewego uda, w odległości około 4 palców od zgięcia kolanowego. Masaż powinien trwać 5 minut. 

Przeczytaj również: Ćwiczenia na potencję – domowe sposoby wzmocnienia erekcji

5. Masaż klatki piersiowej 

Kolejny masaż powinien odbywać się samymi opuszkami palców na wysokości sutków, pomiędzy piersiami a mostkiem. 

Masaż wykonuj codziennie przez 5 minut. 

6. Ćwiczenie mięśni Kegla 

Ćwiczenia mięśni Kegla przede wszystkim mogą Ci się kojarzyć z technikami stosowanymi przez kobiety. Nic bardziej mylnego. Męskie mięśnie Kegla zlokalizowane są wokół kości łonowej i prostaty. 

Podczas oddawania moczu kilkukrotnie zatrzymaj jego strumień na kilka sekund. Możesz również zaciskać mięśnie odbytnicy. 

7. Ćwiczenie uciskowe

Ćwiczenie uciskowe powinno być wykonywane już w trakcie erekcji. Wystarczy, że chwycisz podstawę penisa, tworząc obręcz z palca wskazującego oraz kciuka. Następnie napinasz mięśnie, które zlokalizowane są między moszną i odbytem.

 
Ćwiczenie należy powtórzyć 10-krotnie. Możesz również zaangażować do niego partnerkę – to ona może zaciskać podstawę penisa.

Kolejne ćwiczenie uciskowe nazywane jest techniką trzech palców i wymaga współpracy dwójki partnerów. Jeżeli chcesz opóźnić wytrysk, to poproś partnerkę, aby trzema palcami uciskała punkt znajdujący się w centralnej części krocza – między odbytem a jądrami. Należy odczekać do momentu, aż kulminacyjne podniecenie na chwilę opadnie. To ćwiczenie może pomóc wydłużyć stosunek o kilka minut. 

Zapoznaj się: Psychoterapia w leczeniu zaburzeń erekcji

8. Stosunek przerywany 

Stosunek przerywany stosujesz w momencie, gdy czujesz, że zbliża się wytrysk. Należy przerwać ruchy frykcyjne oraz wyjąć członka z pochwy. Teraz wystarczy, żebyś chwilę odczekał, aby Twoje ciało w prawidłowy sposób zareagowało na bodźce. Następnie powracasz do współżycia. 

Stosunek można przerywać kilka razy – wtedy wydłuży się całkowity czas penetracji. Pomoże to w kontrolowaniu ciała oraz podniecenia. 

9. Metoda dziewięciu pchnięć 

Metoda dziewięciu pchnięć została zapoczątkowana na dalekim wschodzie. Polega ona na liczeniu płytkich i głębokich pchnięć podczas penetracji partnerki. 
Pchnięcia należy wykonywać, będąc w pochwie, według poniższego schematu: 

  • 9 płytkich pchnięć, a po nich 1 głębokie,
  • 8 płytkich pchnięć i 2 głębokie,
  • 7 płytkich pchnięć i następujące po nich 3 pchnięcia głębokie,
  • 6 płytkich pchnięć i 4 głębokie,
  • 5 płytkich pchnięć oraz 5 głębokich,
  • 4 płytkie pchnięcia i dominujących 6 pchnięć głębokich,
  • 3 płytkie pchnięcia i 7 głębokich,
  • 2 płytkie pchnięcia i następujących 8 głębokich,
  • 1 płytkie pchnięcie oraz 9 głębokich. 

To ćwiczenie pomaga wydłużyć stosunek oraz sprawdzi się w sytuacji, gdy szybko odczuwasz kulminacyjny punkt podniecenia. Jeżeli podczas pchnięć wiesz, że zbliża się wytrysk, to poproś partnerkę o naciśnięcie miejsca opisanego w metodzie trzech palców – metoda znajduje się w podpunkcie siódmym. 

Płytkie pchnięcia powinny odbywać się w umiarkowanym tempie, natomiast pchnięcia głębokie mają być szybkie. 

10. Częstsze uprawianie seksu 

Częstsze uprawianie seksu może pomóc w kontrolowaniu własnego ciała. Dodatkowo wpływa na wydłużenie penetracji i opóźnienie wytrysku. 

Możesz również uprawiać seks kilka razy z rzędu. Po pierwszym orgazmie zdecydowanie wydłuży się czas do osiągnięcia kolejnej ejakulacji. 

Przeczytaj: Ile powinien trwać stosunek seksualny? Czy długość seksu ma znaczenie? 

 

 


Bibliografia 

D. Cysarz, Terapia poznawczo-behawioralna a przedwczesny wytrysk, Seksuologia Polska tom 8 nr 2, 2010 (dostęp online) https://journals.viamedica.pl/seksuologia_polska/article/view/33560/24603

K. Hatzimouratidis, I. Eardley, F. Giuliano, I. Moncada, A. Salonia tłum.
M. Sochaj, Z. Słowikowska, J. Słowikowska‑Hilczer, Rekomendacje dotyczące zaburzeń seksualnych u mężczyzn: zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk, Postępy Adrologii Online 3 (1), 2016 (dostęp online) https://postepyandrologii.pl/wp-content/uploads/2021/09/POSTEPY-ANDROLOGII-ONLINE-2016-3-1.pdf#page=40

https://seksuologonline.pl/blog/przedwczesny-wytrysk/3-proste-cwiczenia-na-przedwczesny-wytrysk/

https://kowalezdrowia.pl/7-cwiczen-na-przedwczesny-wytrysk-5-minut-do-przedluzenia-stosunku