Kim są dzieci indygo?

Termin dzieci indygo po raz pierwszy użyty został przez słynną parapsycholożkę z San Diego – Nancy Ann Tappe. Na podstawie wieloletnich badań nad drganiami pola elektromagnetycznego, które otacza każdą istotę ludzką, wyróżniła niezwykłe osobowości, które dzięki swoim wrodzonym mocom są zdolne do ocalenia świata przed kataklizmem. Kim są dzieci indygo i jakie dokładnie cechy świadczą o ich wyjątkowości?

Dziewczynka z książką

Kim są dzieci indygo?

Czy kiedykolwiek słyszałeś takie słowo? A może czujesz się częścią tej filozofii? Co właściwie kryje się pod tą niezwykłą i jakże tajemniczą nazwą „dzieci indygo”? Wspomniana we wstępie parapsycholożka wiele lat poświęciła na badanie aury ludzkiej. Zauważyła również, że niektóre dzieci urodzone po 1978 roku wyróżniają nietypowe drgania pola magnetycznego o niebiesko-fioletowej barwie. I właśnie od koloru aury nazwała te istoty dziećmi indygo. 

Dlaczego właśnie ten kolor otacza ludzi o szeregu wyjątkowych cechach osobowości i uzdolnieniach? Czy kolor indygo to przypadek? Z pewnością nie, bo jeden z siedmiu kolorów tęczy to przecież głęboka, silnie nasycona barwa, która symbolizuje ponadprzeciętną inteligencję, niezawodną intuicję, paranormalne zachowania, jasnowidztwo i silne właściwości uleczania. 

Wyznawców i zwolenników filozofii związanej z dziećmi indygo można znaleźć wśród przedstawicieli ruchu kulturowego New Age i ruchu hippisowskiego. Ludzie silnie powiązani ze spirytyzmem i zjawiskami paranormalnymi również wierzą, że osoby otoczone niebiesko-fioletową aurą to nieliczni wybrańcy (1:50000), którzy pojawili się na świecie, aby uchronić ludzkość przed zbliżającą się zagładą.

Zobacz: Czym jest BLW? Podpowiadamy

Charakterystyczne cechy dziecka indygo

Osoby urodzone z aurą w kolorze indygo to przyszli przywódcy, którzy dzięki swojej nieskazitelnej mądrości, intuicji i powołaniu zmienią świat na lepsze. To osoby, u których wyjątkowość jest zauważalna już od pierwszych lat życia. Dzieci te zaskakują determinacją, wysoką samoświadomością, niezależnością i gotowością do samodzielnego pokonywania stawianych im wyzwań. To osoby wszechstronnie uzdolnione (prawie zawsze plastycznie i muzycznie), kreatywne i przepełnione pasją – i to niejedną. Dla nich nie ma rzeczy niemożliwych. Żyją po to, by zmieniać świat i aby życie stało się lepsze.

Na tle innych dzieci wyróżnia je: szczerość, bezpośredniość, kreatywność, rozwinięta wyobraźnia (która nie maleje wraz z wiekiem), błyskotliwość, spostrzegawczość i pomysłowość. Nie boją się głośno wypowiadać swoich pomysłów i spostrzeżeń. To osoby, które posiadają wrodzoną pewność siebie i świadomość swojego potencjału. Stawiają sobie bardzo wysoko poprzeczkę i co najważniejsze – zawsze ją pokonują. Ponadto stronią od schematów i sztywnych reguł. Podążają ścieżką nowatorskich pomysłów, dzięki czemu zawsze są o krok dalej od innych, „przeciętnych” istot na ziemi. To urodzeni przywódcy, którzy nie boją się stać na piedestale i wskazywać innym kierunki działań. Pragną odkrywać i tworzyć rzeczy, których jeszcze nikt inny się nie podjął.

Mówi się, że dzieci indygo bez względu na wiek biologiczny posiadają „stare dusze”. Co to dokładnie oznacza? Są wyposażone w pierwotną inteligencję i życiową mądrość, które mogą wykorzystać do ulepszenia świata. To nie koniec ich niesamowitych cech. Dzieci indygo mają ponadprzeciętną intuicję. Dzięki niej rzadko się mylą i doświadczają porażek. W przeświadczeniu wyznawców ruchu New Age dzieci indygo podejmują tylko takie decyzje, które posłużą się światu.

Przeczytaj: Empatia u dzieci – kiedy i jak się rozwija?

Dzieci indygo – wzorce zachowania

Dzieci indygo

Wrodzona dusza przywódcy czy dziecko z problemami?

Znany w naukowym świecie – psychiatra kliniczny Russel Barkley – uważa, że określenie dziecka z problemami mianem „indygo” może opóźnić trafną diagnozę. Wielu specjalistów podpisuje się pod tym twierdzeniem, dodając, że rodzice czasami wolą postrzegać dziecko jako wyjątkowe i ponadprzeciętne, niż na przykład cierpiące na ADHD lub zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Wyznawcy ruchu New Age i zwolennicy spirytyzmu są jednak przeświadczeni o tym, że nadpobudliwość dzieci indygo i nietypowe zachowania wynikają raczej z wyczuwania obecności duchów – szczególnie tych niesprzyjających człowiekowi. Niechęć do wykonywania codziennych czynności, typowych dla okresu dziecięcego (np. zabaw z rówieśnikami) interpretują jako wyraz ponadprzeciętnej inteligencji. Uważają, że są to istoty ludzkie, które pojawiły się na świecie w imię „wyższych celów”. Często odczuwają frustrację i złość, bo niezwykle ciężko im przyporządkować się narzuconym z góry regułom. Z tego też względu mają problemy z dostosowaniem się do panujących zasad w placówkach edukacyjnych. One po prostu wiedzą lepiej i w ich mniemaniu, to one powinny dyktować światu zasady.

Zapoznaj się: Kiedy występuje konflikt serologiczny? Wyjaśniamy 

Osoby wierzące w istnienie dzieci indygo głoszą, że gdyby oddać pałeczkę władzy tym niezwykłym istotom, to świat byłby lepszy. Na ziemi nie byłoby głodu, wojen i konfliktów, a natura odzyskałby swoje pierwotne piękno i wolność. Szczęście człowieka byłoby wówczas na wyciągnięcie ręki. Wszystkie decyzje podejmowane na górze przez dzieci indygo byłyby słuszne i korzystne dla funkcjonowania człowieka. Czy faktycznie tak by było? Czy mamy do czynienia z niezwykłymi ludźmi, którzy nigdy się nie mylą i nie doświadczają porażek? A może to jedna z wielu filozofii we współczesnym świecie chaosu i konfliktów?

Sprawdź: Zaburzenia adaptacyjne u dzieci – objawy i przyczyny

 

 


Źródła:
S. Jayson ,,Indigo kids: Does the science fly?’’ USA Today 2005
D. Virtue ,,Dzieci Indygo: opieka i wsparcie’’ Studio Astropsychologii, Białystok 2005